محل تبلیغات شما

یادگیری مبحث تولید محتوا یک مبحث بسیار مهم است اگر بتوانید به صورت اصولی محتوای کامل و تخصصی برای سایتتان تولید کنید قطعاً می توانید درآمد اینترنتی سایتتان را افزایش بدهید. البته مبحث تولید محتوا فقط مخصوص وب سایت نیست و شما با یادگیری اصول تولید محتوا می توانید برای مدیریت شبکه های اجتماعی تان هم محتوای با کیفیت تولید کنید.

خیلی از دوستان از من این سوال را می پرسند که چگونه تولید محتوا کنیم ؟ قبل از اینکه شما را با این 10 قدم آشنا کنم می خواهم به شما راز اصلی تولید محتوای با کیفیت را آموزش بدهم. اصلی ترین راز برای تولید محتوای با کیفیت این است که شما بتوانید نیاز مخاطبان و کاربرانتان را برطرف کنید.

بعد از طراحی سایت ، مهمترین موضوع، تولید محتوا است.هر محتوایی که تولید میکنید و داخل سایتتان قرار می دهید وقتی مخاطب و کاربرانتان آن را خواندند باید نیازشان برطرف شود و این مهمترین وظیفه شما برای تولید محتوا است. وقتی شما نیاز مخاطبانتان را برطرف میکنید باعث می شود مخاطبانتان به شما اعتماد کنند. پس شما با استفاده از محتوایی که تولید می کنید باید نیاز مخاطبان و کاربران تان را کامل برطرف کنید.

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که فکر می کنید تولید محتوا ممکن است کار سخت و دشواری باشد! در صورتی که اصلا اینطوری نیست. در هر زمینه ای که فعالیت میکنید و وب سایت تان را راه اندازی کرده اید می توانید بینهایت محتوای با کیفیت تولید کنید.

منظور از تولید محتوای با کیفیت اصلاً خلق محتوا نیست! شما با جمع آوری اطلاعات میتوانید با کیفیت‌ترین محتواها را برای سایتتان تولید کنید.
پس اگر می خواهید یک محتوای با کیفیت و حرفه‌ای تولید کنید تا بتوانید نیاز مخاطبان و کاربران تان را در آن برطرف کنید پیشنهاد میکنم حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. بعد از خواندن این مقاله مطمئنم که جواب سوالتان را ” چگونه تولید محتوا کنیم ” می گیرید. پس همراه من باشید.

چگونه تولید محتوا کنیم؟

چگونه تولید محتوا کنیم؟

همان طور که گفتیم مبحث تولید محتوا نقش تعیین کننده آینده کسب و کارتان است. اگر بتوانید محتوای با کیفیت تولید کنید مطمئن باشید در کسب و کارتان می توانید موفق شوید. اما اگر محتوای تان بی کیفیت باشد مطمئن باشید در آینده در کسب و کارتان شکست خواهید خورد. پس می بینید که موضوع تولید محتوا در کسب و کارهای اینترنتی نقش بسیار مهمی دارد. شما با استفاده از تولید محتوای هدفمند می توانید با رقبا سخت تان رقابت کنید. البته همه چیز بستگی به محتوای دارد که شما تولید می کنید!

برای اینکه بتوانید سایتتان را در کلمات کلیدی مدنظرتان در نتایج اول گوگل بیاورید باید محتوای کاملا با کیفیت تولید کنید. به قول بیل گیتس ” محتوا پادشاه است .

اما وقتی بتوانید محتوای با کیفیت تولید کنید و نیاز مخاطبان را برطرف کنید میبینید که هم ورودی و ترافیک سایتتان افزایش پیدا کرد و همین که درآمدتان به مرور زمان بیشتر و بیشتر میشود. البته در ادامه دلیل اصلی اینکه چرا باید به فکر تولید محتوا باشید را کامل به شما خواهیم گفت. پس از شما می خواهم که مبحث تولید محتوا را خیلی جدی بگیرید و هدف اصلیتان فقط و فقط تولید محتوای با کیفیت باشد.

روش های پیدا کردن ایده برای تولید محتوا

روش های پیدا کردن ایده برای تولید محتوا

پیدا کردن ایده برای تولید یک محتوای با کیفیت ممکن است در اوایل راه برای شما کار سخت و دشواری به نظر برسد. با استفاده از روش هایی که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد می توانید در هر زمینه‌ای که حتی هیچ اطلاعات و مهارتی ندارید بینهایت محتوا تولید کنید. در ادامه شما را با تمام این روش ها آشنا خواهم کرد.

ساده ترین راه برای تولید محتوا جمع آوری اطلاعات است. خیلی از افراد در اوایل کسب و کارشان فکر می کنند برای اینکه برای سایت شان تولید محتوا کنند حتماً باید محتوا خلق کنند.

همانطور که در بالا به شما گفتیم منظور از تولید محتوا اصلا خلق محتوا نیست. اگر شما بخواهید از این روش برای سایتتان شروع به تولید محتوا کنید ممکن است بسیار کار سخت و دشواری باشد. منابع زیادی برای جمع آوری اطلاعات وجود دارد مثل کتاب ها، ویدیو ها و مقالات دیگران و… . بهترین منبع برای شمایی که به دنبال این هستید که چگونه تولید محتوا کنید این است که از اینترنت استفاده کنید.

برای پیدا کردن ایده شما می توانید از سایت هایی مثل یوتیوب، آپارات و بقیه سایت های اشتراک ویدیو استفاده کنید. مثلاً شما در حوزه کاری تان وارد این سایت می شوید و در مورد حوزه کاری تان جستجو می کنید. مثلا اگر در زمینه کسب و کار اینترنتی فعالیت می کنید با یک جستجوی ساده می‌توانید هزاران فیلم با موضوعات مختلف در زمینه کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد اینترنتی پیدا کنید.
یا اگر در زمینه فروش فعالیت می کنید می توانید ویدیوهای زیادی در این شبکه های اشتراک ویدیو پیدا کنید آن‌ها را تبدیل به محتوای متنی کنید.

تصور کنید من می‌خواهم در زمینه آموزش بازاریابی اینترنتی محتوای باکیفیتی برای سایت تولید کنم. وارد شبکه های اشتراک ویدیو بخصوص آپارات می شوند و عبارت آموزش بازاریابی اینترنتی را جستجو می کنم. ویدیو های زیاد در این باره به من نشان داده میشود. مثلاً من 3 تای این ویدیو ها را می بینم و با توجه به موضوعی که یاد گرفتم محتوای کاملتر و جامع تر تولید میکنم میکنم. که به این روش کانورت محتوا گفته می شود.

یکی دیگر از ایده ها برای تولید محتوای با کیفیت این است که شما سایت رقیبانتان را بررسی کنید. در هر زمینه که کسب و کار اینترنتی تان را راه اندازی کردید یکسری رقبا وجود دارد. برای پیدا کردن ایده می توانید سایت رقیبانتان را بررسی کنید و ببینید که در مورد چه موضوعاتی محتوا تولید کرده اند. شما هم در همان موضوعات یک محتوای کامل تر و جامع تر نسبت به رقیبان تولید کنید.

یکی دیگر از روش‌ها برای پیدا کردن ایده برای تولید محتوا این است که شما از کتاب‌ها استفاده کنید. در هر زمینه کسب و کار اینترنتی تان را راه اندازی کردید می توانید ده کتاب برتر را مطالعه کنید و با توجه به توضیحاتی که دادند برای سایتتان محتوا تولید کنید.البته ممکن است این روش یک مقدار روش سختی باشد! چون ممکن است در زمینه کسب و کار اینترنتی تان را راه اندازی کردید نتوانند از این روش استفاده کنید. مثلاً ممکن است شما کسب و کار اینترنتی تان را در زمینه فروش لباس یا فروش کیف و کفش راه اندازی کرده باشید. که در این حوزه کتاب مطرحی وجود ندارد.

11 مرحله تا تولید یک محتوای حرفه‌ای

اولین مرحله این است که شما نیاز مخاطبان و کاربران تان را شناسایی کنید. در هر حوزه ای که می‌خواهید محتوا تولید کنید باید قبل از تولید محتوا این سوال را از خودتان بپرسید که نیاز کاربران و مخاطبان چیست و چطور با تولید محتوا می توانم نیاز این افراد را برطرف کنم؟

اولین قدم شناسایی نیاز مخاطبان تان است. برای اینکه نیاز مخاطبان تان را شناسایی کنید در هر حوزه ای که سایتتان را راه اندازی کرده اید می توانید در تالار ها و انجمن های گفت و گو عضو شوید و ببینید که نیاز مخاطبانتان دقیقاً چیست؟ کاربرانتان چه سوالاتی در تالارهای گفتگو میپرسند و یا اینکه برای رفع نیازهایشان چه عباراتی را در گوگل جستجو میکنند؟ ،باد در مورد سوالاتی که مخاطبان و کاربرانتان از شما میپرسند محتوا تولید کنید و در قالب یک محتوای جامع نیازشان را برطرف کنید.

به عنوان مثال من این مقاله ” چگونه تولید محتوا کنیم ” را برای افرادی نوشتم که نیازشان یادگیری مباحث تولید محتوا است. و من برای حل نیاز این افراد یک مقاله کامل و جامع به عنوان ” چگونه تولید محتوا کنیم ” نوشتم و روی سایت منتشر کردم. شما هم در هر زمینه ای که می‌خواهید تولید محتوا کنید بهتر است نیاز مخاطبان و کاربران تان را شناسایی کنید.

فقط هدفتان این باشد که وقتی کسی مقاله تان را خواند نیازش به طور کامل برطرف شود. یعنی واقعاً با محتوایی که تولید میکنید بتوانید نیاز مخاطبانتان را برطرف کنید.

2- انتخاب بهترین کلمه کلیدی برای تولید محتوا

دومین مرحله برای این که بتوانید یک محتوای با کیفیت تولید کنید. انتخاب کلمات کلیدی است. منظور از کلمات کلیدی همان عبارات و کلماتی هستند که مخاطبان و کاربرانتان در گوگل جستجو می‌کنند تا بتوانند نیازشان را برطرف کنند.

راه و روش های زیادی برای انتخاب کلمات کلیدی وجود دارد. برای انتخاب کلمات کلیدی می‌توانید از ابزارهایی مثل google keyword planner ، kwfinder و… استفاده کنید. البته ساده ترین راه برای انتخاب کلمات کلیدی این است که شما از خود گوگل استفاده کنید. در هر زمینه ای که می خواهید بهترین کلمه کلیدی را انتخاب کنید کلمه کلیدی اصلیتان را در گوگل جستجو کنید و گوگل به شما یک سری کلمات کلیدی پیشنهاد میدهد. کلماتی که گوگل به شما پیشنهاد می دهد میتواند بهترین کلمات کلیدی برای سایتتان باشد. و شما باید سایتتان روی چنین کلماتی بهینه سازی کنید.

3- قبل از تولید محتوا حتماً رقیبانتان را بررسی کنید

بعد از این که بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کردید نوبت به بررسی رقیبانتان است. حتماً سعی کنید محتوایی که می‌خواهید تولید کنید کامل تر و جامع‌تر از محتوای رقیبانتان باشد. برای همین قبل از اینکه شروع به تولید محتوا کنید باید محتوای رقیبانتان را کامل بررسی کنید. برای بررسی محتوای رقیبانتان پیشنهاد می‌کنم طبق مراحل زیر عمل کنید.

•  در ابتدا کلمه کلیدی را در گوگل جستجو کنید.
  •  بهتر است ده سایت اول صفحه اول گوگل را کامل بررسی کنید.
  •  ببینید که این ده سایت محتوایشان از چند کلمه تشکیل شده است.
  •  چقدر از تصاویر و ویدیو در محتوا شان استفاده کرده اند.
  •  در مورد چه موضوعاتی صحبت کردند.
  •  به چه سایت هایی لینک خارجی داده اند.
  •  چقدر کلمه کلیدی را در محتوایش تکرار کرده است.

بعد از اینکه این موارد را کامل بررسی کردید. باید یک محتوا و مقاله کامل تر و جامع تر نسبت به رقیبانتان بنویسید. به عنوان مثال اگر بیشترین رقیبتان 2000 کلمه برای محتواش نوشته بود شما یک محتوا 3000 کلمه بنویسید. با بررسی رقبا سعی کنید در مورد موضوعاتی که رقیبانتان هم نوشتند شما بنویسید. این کار باعث می شود سایت تان یک سایت مرجع و جامعه شناخته شود و راحت تر بتوانید در کلمات کلیدی سایت تان به نتایج اول گوگل برسید.

پس قبل از اینکه شروع به تولید محتوا کنید حتماً سایت رقیبانتان را کامل بررسی کنید.

4- عناوین اصلی برای محتوا را انتخاب کنید

حالا که محتوای رقیبانتان را کامل بررسی کردید شروع به نوشتن کنید. در مورد هر موضوعی که به ذهنتان می رسد بنویسید. در این مرحله شما باید تمام عناوین اصلی و فرعی سایتتان را مشخص کنید و در مورد تمام عناوینی که می نویسید در حد یک الی دو پاراگراف توضیح دهید.

یکی از نکاتی که من در این مقاله بسیار تاکید می کنم این است که قبل از این که شروع به نوشتن محتوا کنید حتماً عناوین موضوعاتی که می‌خواهید در مورد آنها صحبت کنید را مشخص کنید. سعی کنید از عنوانهای رقیبانتان استفاده کنید. وقتی شما رقیبان را بررسی می کنید با یک سری عنوان‌های جدید روبرو می شوید که می‌توانید آن عنوان ها را به عنوان هایتان اضافه کنید.

5- شروع به نوشتن کنید (شروع تولید محتوا)

بعد از این که عنوان های سایتتان را نوشتید و فهمید که قرار است در مورد چه چیزهایی در این مقاله را بنویسید. بعد از آن باید شروع به نوشتن کنید. سعی کنید در مورد عنوان هایی که نوشتید در حد 2 الی 3 پاراگراف توضیح دهید. حتماً حتماً کلمات

راه‌های جدید برای نزدیک شدن به سئو تکنیکال

کپی رایتینگ چیست و اصول مهم در کپی رایتینگ کدام است؟

بازاریابی اینستاگرام و افزایش فالوور

تولید ,محتوا ,محتوای ,تان ,سایت ,یک ,تولید محتوا ,تولید کنید ,با کیفیت ,محتوای با ,کسب و ,چگونه تولید محتوا ,انتخاب کلمات کلیدی ,برای انتخاب کلمات ,مبحث تولید محتوا

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

به وبلاگ هنری مهردادجعفری خوش امدید باتری یو پی اس دی پی شاهد Jay's blog test lawmatersre دوستی نرم افزار های من خانه ریاضی وبلاگ مسجد امام حسین(ع) روستای كیاگهان و دادقانسرا از توابع بخش کومله شهرستان لنگرود